Pomysły na sesje w plenerze.
 • Ślub jest piękną uroczystością, która dla wielu par jest chwilą niezapomnianą. Szukają one sposobu utrwalenia wspomnień i emocji na filmach oraz zdjęciach. Podpowiadamy gdzie można zaaranżować sesję fotograficzną, by cieszyć się pięknymi fotkami.

  Z historią i przyrodą w tle.

  Dużym powodzeniem wśród Państwa Młodych cieszą się tła historyczne, związane z miastem, w którym biorą ślub (np. Wawel w Krakowie, Starówka w Warszawie, zabytkowe uliczki lub dzielnice miasta), a także plenery przyrodnicze. Ich wyboru dokonuje fotograf lub Młodzi. Wiele sesji odbywa się na spacerowych bulwarach rzek, w urokliwych, leśnych zakątkach, na skałkach lub łąkach z widokiem na góry. Popularne są również bałtyckie plaże i mazurskie jeziora, z jachtami w tle. Przed wyborem warto skonsultować miejsce z fotografem – musi on dobrać sprzęt, by być przygotowanym na warunki, które tam spotka.

  Z rekwizytami czy bez ?

  Równie fajnym pomysłem na ślubną sesję fotograficzną jest włączenie do niej rekwizytów, które w jakiś sposób łączą się z zainteresowaniami młodych lub np. miejscem ich spotkania. Popularne są sesje na rowerach lub motorach, w górach oraz na łodziach. Rekwizyty pozwalają na ciekawsze aranżacje zdjęć, które profesjonalny fotograf z pewnością wykorzysta. Sesje tego typu są polecane głównie tym osobom, które lubią eksperymentować i nie chcą mieć tradycyjnych zdjęć z wesela i ślubu. Przed rozpoczęciem fotografowania należy uzyskać zgodę właściciela rekwizytu (łodzi, motoru) na zdjęcia oraz uzgodnić ewentualne koszty wynajęcia na czas sesji.

  W niektórych sytuacjach warto zdać się na fotografa. Każdy profesjonalista zna kilka ciekawych lokalizacji w okolicy (zapewniających dobre światło i warunki techniczne) i ma swoje pomysły na aranżację fotek. Być może spodobają się one również Państwu Młodym?

Menu
Ciekawe poradyWybieramy samochód.

Nowoczesna limuzyna, stary samochód, czy może bryczka? Decyzja wydaje się być prosta, jednak na co (poza wyglądem) warto zwrócić uwagę zamawiając auto na wesele?
facebook