Czym obsypac młodą parę ?
 • Po ceremonii ślubnej w kościele Młoda Para wychodzi przed kościół gdzie czeka na nich tłum gości . Tradycją było i jest obsypanie ich ryżem i drobnymi monetami,jednak obecnie ta tradycja trochę się zmienia...Czym teraz obsypujemy ?

  Czym obsypiemy zależy od zwyczaju panujących w danym regionie gdzie odbywa się wesele lu od tego jak to widzą i czego chce sama młoda para. Wcześniej jest to zazwyczaj ustalane i świadkowie nad tym sprawują kontrolę.

  Oto czym obsypujemy najczęściej parę młodą:

  Ryż - Od dawna bardzo popularnym zwyczajem jest obsypywanie młodej pary ryżem który symbolizuje płodność i dostatek.

  Monety - Obsypywanie drobnymi monetami monetami również należy do popularnych zwyczajów symbolizujących dobrobyt.

  Konfetti - Mogą być rzucane przez gości ze specjalnie przygotowanych koszyczków jak i automatycznie wystrzeliwane. Dostępne są specjalne wystrzałowe tuby z których możemy wystrzelić różnorodne konfetti począwszy od kolorowych płatków róż ,motyle,serpentyny skończywszy na papierowych dolarach.

  Małe cukiereczki - Ciekawy pomysł obsypywanie malutkimi kolorowymi cukiereczkami. Ma symbolizować słodkie życie.

  Bańki mydlane - Coraz bardziej popularna atrakcja,alternatywa dla ryżu,monet czy konfetti. Puszczane przy wyjściu z kościoła setki mieniących się unoszących baniek robi cudowne wrażenie,do tego Fantastycznie wyglądają na zdjęciach. Do wytworzenia baniek można użyć specjalnej wytwornicy którą wypożyczymy w specjalistycznej firmie,koszt wynajęcia obsługi i płynu to ok 500 zł .

  Zanim młoda para podejmie ostateczną decyzję co do oprawy tego szczególnego momentu, warto skonsultować się z księdzem w danej parafii w której planujecie ślub, jeśli decydujecie się na coś, co będzie potem wymagało posprzątania (ryż, confetti, płatki kwiatów) lepiej ustalić takie szczegóły wcześniej, aby nic nie zepsuło tego wyjątkowego dnia.

   

Menu
Ciekawe poradyCo we włosach Pani Młodej ?

Ślubną fryzurę Panny Młodej można podkreślić na wiele sposobów. Dawniej we włosach królowały jedynie welony, dzisiaj dostępnych jest wiele innych możliwości, od specjalnie przygotowanych wpinek z żywymi kwiatami, aż po srebrne diademy, koraliki czy fantazyjne piórka.
facebook