Wybieramy kraj i miejsce podróży poślubnej.
 • Podróż poślubna musi być wyjątkowa – beztroska, ciekawa i koniecznie słoneczna. To także wspaniała okazja by zwiedzić kawałek świata lub zobaczyć miejsca, o których od dawna się marzyło. Co zrobić, aby była niezapomnianą przygodą?

  Dokąd pojedziemy ?

  Decyzja o miejscu podróży poślubnej zazwyczaj uzgadniana jest wspólnie. Często są to egzotyczne państwa, do których wyjeżdża się raz w życiu (np. Tajlandia, Japonia, Indie, Meksyk), a które oferują bogactwo kultury i ciekawe obyczaje. Wiele osób decyduje się na wyjazdy do ciepłych krajów (np. Egiptu, Maroka), by wygrzać się w słońcu na piaskowej plaży. Coraz popularniejsze są także znane europejskie miasta, kojarzące się z zakochanymi, takie jak Paryż, Wenecja, Rzym lub całe Lazurowe Wybrzeże.

  Przygotowania.

  Podróż poślubna organizowana przez biuro podróży jest komfortowa – nie trzeba czynić długich przygotowań, rezerwacji, planowania wycieczek. To wszystko wykona za nas agencja turystyczna, my musimy jedynie stawić się na miejscu odjazdu w wyznaczonym dniu i godzinie. Jeżeli jednak organizujemy wycieczkę sami, nie zapomnijmy o dokonaniu (odpowiednio wcześnie!) rezerwacji noclegów i biletów lotniczych. Warto również zajrzeć na strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie znajdziemy informacje o wymogach prawnych związanych z podróżami do innych krajów. Być może do przekroczenia granicy potrzebna będzie wiza lub inne dokumenty? Ich wyrabianie może trwać nawet kilka tygodni, koniecznie trzeba więc zająć się tym wcześniej. Przy egzotycznych podróżach (np. do Afryki) obowiązkowe mogą być również szczepienia ochronne – niektóre wykonuje się na kilka miesięcy przed wyjazdem. Oczywiście niezbędny będzie ważny paszport (lub dowód osobisty w Europie) oraz ubezpieczenie zdrowotne.


   

Menu
Ciekawe poradyPrzygotowania do wesela

Organizacja wesela to duże wyzwanie logistyczne ? trzeba zaplanować wiele rzeczy, skoordynować działania różnych dostawców usług i dopilnować ich realizacji, tak, by w ten wspaniały dzień obeszło się bez przykrych niespodzianek.
facebook